Talk:Community Forum/archief/01062015

From Wikimedia Belgium
Jump to navigation Jump to search

Who is Who in Wikimedia Belgium[edit]

Shouldn't we create a topic Who is Who in Wikimedia Belgium with a small description of "tasks and reponsibilities"? We could just mention the (alphabetical) user:name; persons that want to give more information about them, could add info on their personal user page? - Geertivp (talk) 06:46, 25 September 2013 (UTC)[reply]

  1. Oppose, because of phishing, we have to protect our contributors. Lotje (talk) 12:10, 25 September 2013 (UTC)[reply]
comment to User:Lotje Actually what Geert was talking about was the baord members of Wikimedia , we have already been published on the Le Moniteur Belge/ Het Belgisch Staatsblad, everybody (literllay) knows our persoanl details. --DerekvG (talk) 15:13, 29 March 2015 (UTC)[reply]

WMBE CONTACTS General and press[edit]

A Who'who located on the Contact page of the board members has been created and filled with basic data as they are already publicly known, Boardmembers will update/correct/personalise their info as they see fit.
Board members involved in Press contacts will have a similar contact table be mentioned on our Press page. --DerekvG (talk) 15:13, 29 March 2015 (UTC)[reply]

CALL FOR VOLUNTEERS  : WIKINAUTS who would like to be contacted by the press (WARNING careful this is not as glamourous as it looks, and could have severe consequences for your privacy!!!!) and share their experiences as Wiki-contributor of the BELGIAN Wiki-community can leave us a note with their personal data and will be added to the contacts on the WMBE press-page
Any of the above volunteers who wants to get ( participate in ) a media training can contact DerekvG . a plan to organise such a training is being prepared by WMBE board --DerekvG (talk) 15:13, 29 March 2015 (UTC)[reply]


Voorbereiding budget 2015 h2[edit]

Voor de voorbereiding van het budget h2 heb ik volgend voorstel : investering van +/- 1500 € ik heb 3 offertes en de goedkoopste is 1450 zonder afleverkosten) voor de aanschaf van een beamer en PA voor het geven van educatieve presentaties (Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects Het huren van een beamer en scherm kost tussen de 60 en 85 euro per dag zonder een PA die nog eens tussen de 70 en 90 € per dag kost. minmaal kost dit dus 130 € per avond, we kunnen daar geen bijdrage voor vragen (organisatoren stellen gratis koffie en frisdrank ter beschikking) bus in 10 a 12 presentaties is dit terug verdient.--DerekvG (talk) 15:02, 25 April 2015 (UTC) ondertussen naar wiki loves art verplaatst--DerekvG (talk) 10:29, 4 June 2015 (UTC)[reply]

VOLUNTEERS[edit]

CALL FOR VOLUNTEERS  : WIKINAUTS who would like to contribute in Following projects :

  • - Volunteers to create presentations and trainingsmaterial in English (NL-> EN)
  • - Volunteers to create presentations and trainingsmaterial in dutch / in het Nederlands Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects
    • - about contributing to wiki-projects
    • - about photography, making sound or video recordings
  • - Volunteers to help organise workshops in their area (currently Flanders) Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects
  • - Volunteers to give/facilitate workshops & presentations (in Flanders) Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects
  • - Volunteers with a teaching background / experience to reach other volunteers to help give interactive workshops Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects

Wikimedia Belgium approved as chapter by the Board of Trustees[edit]

Hello all,

Today I can officially announce the happy news that Wikimedia Belgium is recognized by the Wikimedia Foundation as chapter (and formally need to found WMBE and sign documents/agreements). After the approval of the Affiliations Committee on 23 June 2014, the Board of Trustees of the Wikimedia Foundation has approved with a meeting on 6 August 2014 at Wikimania in London the resolution for the recognition of Wikimedia Belgium. This resolution has been published on 29 August.

Now we can take our next steps in the foundation of Wikimedia Belgium.

Links:

Be welcome at one of the activities of Wikimedia Belgium!

Romaine (talk) 22:49, 2 September 2014 (UTC)[reply]

PS: Wiki Loves Monuments 2014 in Belgium and Luxembourg is our first activity: [www.wikilovesmonuments.be|http://www.wikilovesmonuments.be/]

Rounding up Wikimedia Belgium constitution[edit]

We are now in the process of finalizing the founding of the Wikimedia Belgium vzw.

I think we should clean up this portal page, move all the projectstuff to the archives, and make a decent introduction of the new asociation. We should present our past projects and events, show an agenda of up coming and planned events, calls for future events to be organised, and a general box to handle our association's official business --DerekvG (talk) 17:37, 23 September 2014 (UTC)[reply]

statutes[edit]

--DerekvG (talk) 22:07, 9 September 2012 (UTC)[reply]

  • i'm now working at completing the RIO --DerekvG (talk) 22:07, 9 September 2012 (UTC)[reply]
  • the dutch draft version of the RIO is finished, please check for omissions or clarifications --DerekvG (talk) 12:21, 16 September 2012 (UTC)[reply]
  • copied rio(nl) into english container page for translation --DerekvG (talk) 20:09, 18 September 2012 (UTC)[reply]

official constitution[edit]

The dutch Statuten page has been finalised.

  • can someone correct the Statuts_(fr) and transfer the latest edits to the french version
  • can someone coorect the Statutes_(en) and transfer the latest edit to the english version

A request is made to lock the dutch Statuten page for further edits --DerekvG (talk) 18:24, 22 September 2014 (UTC)[reply]


Sysop access for User:M0tty[edit]

M0tty asks for a sysop access, to help to localize system messages. He's aware of the {{LangSwitch}} template.

By the way, I'm volunteer to check any of those system edits and propagated them on translatewiki when required. --Dereckson (talk) 20:01, 9 June 2012 (UTC)[reply]

Sure, no problem with giving sysop access to him, but which system messages would need localisation? SPQRobin (talk) 20:06, 9 June 2012 (UTC)[reply]
Ik weet het niet, it's why I volunteer to check if this is Wikimedia Belgium specific adaptation stuff, or MediaWiki-related stuff. --Dereckson (talk) 21:00, 9 June 2012 (UTC)[reply]

IRC Summary - Week 23[edit]

  • Romaine succeed its communication goal: we've a working IRC channel, mailing list and OTRS queue ;
  • Romaine, SPQRobin and Dereckson commit themselves to deliver bylaws. SPQRobin and Dereckson will meet irl this Thrusday to kickstart the drafting process ; Romaine will join on IRC evening.
  • We'll all participate to Wiki Loves Monument 2012.
  • A meeting is planned at Brussels Sunday July 1st. Ziko from WMNL will join. We need a place (HSBXL?) and an hour (1pm?).
  • Wiki policy: We would prefer to use only one wiki for members (Wikimedia namespace?) and the public (Main namespace?).

Tasks - Week 24[edit]

Tasks for Dereckson[edit]

  • Create a bug tracker or use an existing one (redmine?) ;
  • See if some kind of Scrum is possible ; if so, if SPQRobin is willing to manage the process being a scrummaster ;
  • See if WMF has a site license and not a user one for Mingle ; if so, ask to use that ;
  • Note somewhere the The Hub idea ;
  • Note somewhere the CentralNotice idea ;
  • Prepare the brochure plan.

Tasks for SQPRobin[edit]

  • Install somewhere the Translate extension if Wednesday we don't have it.
  • Note somewhere he'll have to ask .be domains transfer when the chapter will be reality / see with Romaine if further discussion with NL chapter is needed or if all is already okay on their side.

Tasks not assigned[edit]

  • Ensure we can use HSBXL July 1st ;
  • As soon as we've a feu vert, notify the bistro.

Wiki round of permissions[edit]

In future we follow the procedure of Wikimedia:Access. Romaine (talk) 22:46, 12 June 2012 (UTC)[reply]

Consensual requests[edit]

The following permissions can be assigned right now, as they already got a consensus. --Dereckson (talk) 12:23, 12 June 2012 (UTC)[reply]

User:M0tty[edit]

  • Administrator (see request above)
  • Translation administrators (to kickstart translation process, as we need some people able to mark pages for translations and learn how the translate extension management work)

User:Dereckson[edit]

  • Translation administrators (as I create content pages, content needed to be marked for translation)

User:SPQRobin[edit]

  • Translation administrators (will manage the statutes translation process)

Formal requests[edit]

The following permissions need to a consensus before being assigned.

User:Dereckson as sysop[edit]

I hereby ask to be added to the sysop technical group:

  • as I'm going to work on a categories tree and would like to be able to fix errors (rename a category isn't possible, we've to delete the old after having created the old) ;
  • to edit a page with external links without having to go through the CAPTCHA (as I'm not autoconfirmed) ;
  • to be able to delete accidental creation pages ;
  • to import templates from Commons or meta ;
  • to manage centralnotice to see if we've to add important events date (will wait a consensus about what we put in CentralNotice, important events like the July 1st meeting?).

--Dereckson (talk) 12:23, 12 June 2012 (UTC) [reply]

User:Dereckson as bureaucrat[edit]

I hereby ask to be added to the bureaucrat technical group:

  • to help to process access requests (technically, it means add sysop access, add or remove bot access, add translateadmin access / in practice, I think the good procedure to follow is to have a quick discussion here to get a local consensus, then process the requests following this consensus);
  • because it's better if we're several users to be able to do that, so we don't to create a bottleneck in case of vacancies/inactivities/etc. ;
  • to be able to process rename requests (but on a local 'secondary' wiki and with the SUL, this is a now a very minor issue and I don't think we'll have 3 of them in the following years ; I suspect we'll get a new user, through outreach actions, creating a Firstname Lastname account, then asking a rename to Nickname after some edits on another project like WP).

--Dereckson (talk) 12:23, 12 June 2012 (UTC)[reply]

User:SPQRobin as bureaucrat[edit]

SPQRobin requestes bureaucrat access on the IRC channel. I vouch for him. --Dereckson (talk) 22:02, 12 June 2012 (UTC)[reply]

Tasks August/September[edit]

Who wants to do what? Romaine (talk) 15:55, 18 August 2012 (UTC)[reply]

I want to be a jury member and check of new uploads during Sptember. :-) Vogone (talk) 23:19, 28 August 2012 (UTC)[reply]


Request for Translation administrator[edit]

I'd like to have the translation administrator permission, because I want to help to manage translations and I'm translating pages on this wiki into German. Is it acceptable to assign me to this user group? Greetings, Vogone (talk) 23:48, 30 August 2012 (UTC)[reply]

Do you have experience with the Translate extension somewhere else? It doesn't matter that much here, it's not really being used (yet). SPQRobin (talk) 02:40, 31 August 2012 (UTC)[reply]
@Vogone: some background: On IRC we had some while ago a discussion about the usage of this extension. SPQRobin liked the extension, Dereckson and I disliked the extension. To me and Dereckson the extension isn't practical and not workable. I already noticed that that system doesn't help me translate pages, it only annoys me and doesn't show easily what needs translations. Instead we use standard the Template:LangSwitch. Then all translated texts are close to each other on just one page. I also noticed that the extension is messing up the recent changes by default by not showing everything, also very very annoying. I would propose shutting down that extension completely. Greetings - Romaine (talk) 04:10, 31 August 2012 (UTC)[reply]
@Romaine: If we would shut down that extension, it wouldn't make sense to give me the rights. It isn't a problem for me to use LangSwitch. But SPQRobin is the master and when he says, we should use the extension, we have to use the extension. ;) Best Greetings, Vogone (talk) 11:29, 31 August 2012 (UTC)[reply]

Location for the WCA[edit]

Hello,
in the last months, some of the Wikimedia Chapters (in this moment, more than half of them, and in the long term we hope that all of them will join) have been working on the creation of the Wikimedia Chapters Association. We have been talking for a long time about the possible country of registration, and we are currently voting a resolution about the place (voting will close on 25 November). We have three candidate locations, and one of them is Belgium (the others are Netherlands and Geneva, Switzerland). Of course nobody knows which will be the final choice; anyway, I think this is of interest to you (and probably I should have written here before, sorry!). - Laurentius (talk) 11:05, 15 November 2012 (UTC)[reply]

Prize giving ceremony Wiki Loves Monuments in Belgium and Luxembourg[edit]

The prize giving ceremony for Wiki Loves Monuments 2012 in Belgium and Luxembourg will be held on 30 November 2012 at the office of KIK / IRPA in Brussels. For more information read at: Meetings.

There are thoughts to organize a meeting on that day in the afternoon to talk about the founding of Wikimedia Belgium. More should follow later.

Greetings - Romaine (talk) 02:22, 18 November 2012 (UTC)[reply]

Tasks November/December[edit]

  • Organizing prize giving ceremony Wiki Loves Monuments Belgium & Luxembourg (30 November)
    • ✓ Done - M0tty & Romaine
  • Organize a meeting to talk about the founding Wikimedia Belgium
    • ✓ Done - In the afternoon of 30 November: Meetings
  • Write (and translate) a message about the founding of Wikimedia Belgium
  • Write (and translate) a message about the prize giving ceremony
  • Invite users on meta:Wikimedia Belgium/Members to sign on Founding/Interested people.
    • We need to write and translate a message for that, Romaine is willing to distribute it.
    • ✓ Done - English, French and Dutch message are at this page. I have send all users of list on meta which weren't already on our current list a message on their talk page. Romaine (talk) 02:31, 23 November 2012 (UTC)[reply]
  • ...

Feel free to add other items. Romaine (talk) 01:20, 19 November 2012 (UTC)[reply]

Please sign up for our translation team![edit]

To make it easier to know who can translate from one language into another language, I started with a translation team. Please sign up if you can translate from a specific language to another. See: Wikimedia talk:Translation requests. Romaine (talk) 09:56, 3 December 2012 (UTC)[reply]

Please sign yourself up with this tool[edit]

On the German Wikipedia the community has a tool to confirm they have met another person, with great results there. Read for more information: User:Romaine/Persönliche Bekanntschaften with the starting process (Dutch, English and German) and/or w:de:Wikipedia:Persönliche Bekanntschaften (German). I would like to enrol this tool to Belgium and Luxembourg, and further. Please sign yourself up with this tool if you have met another user! Thanks! Romaine (talk) 10:03, 3 December 2012 (UTC)[reply]

Administrator[edit]

Hey all, I requested admin rights for this wiki. This will allow me to remove the continuous spam, and to remove some of the documents that contain privacy relevant information. MADe (talk) 08:16, 25 August 2013 (UTC)[reply]

Yes, that is a good idea. De.vos.katja (talk) 08:27, 29 August 2013 (UTC)[reply]
Ok. Reliable user with experience on the Dutch Wikipedia. Seems active enough here. I'm in favor. Sincerely, Taketa (talk) 18:07, 29 August 2013 (UTC)[reply]
As Wikimedia:Access describes, Done rights given. Please be very reserved in deleting pages on which users have worked on. Romaine (talk) 15:57, 11 September 2013 (UTC)[reply]

A quick note about “en. guidelines are not a religion”.[edit]

A small bug in the new central authentication showed me a MediaWiki interface where I were logged in, but with contributions in IP. This contribution were under my IPv6 (IPv4 or IPv6 is chosen to connect to a website by Firefox according speed test if I've well understood some documentation), mistaken for a weird username. This were very instructive.

I kindly ask to have a better attitude than this attitude dealing with newcomers for two reasons:

  1. Outreach issue — If I would have been an human being slightly interested by Wikimedia Belgium, and not already someone involved in Wikimedia projects, I would have found this community clearly not engaging;
  2. en.wikipedia is not our religion — To refer to en en.wikipedia guideline to explain a situation isn't a go. Wikimedia projects are diversified, and we should use our own chapter community space guidelines (or a lot better: use instead common sense) instead to refer to the bureauratic fr. and en. policies.

Thank you to deal kindly with newcomers. --Dereckson (talk) 16:14, 22 September 2013 (UTC)[reply]

P.S. I also wonder WHY a long alphanumeric nickname should be banned if someone wants that (well... not an IPv6, to avoid confusion, but something like A2736B754B2E2C7D98237383C32). I have clearly my own thoughts about what this is a bad username, but I would tend to be more diplomatic and positive to get a change, and I would certainly not ban this kind of choices. --Dereckson (talk) 16:14, 22 September 2013 (UTC)[reply]
Dereckson, I fully support your opinion. We should welcome newcomers, and guide them through the sometimes complicated world of Wikipedia / MediaWiki. I agree that we should never offend newcomers. And we should answer them in their own language. In the User talk:2A02:2788:114:116:55BF:2E25:9E0E:1A6F case User:Lotje could not retrieve your language... therefore you could forgive the .en reference... I think we should put no (few) restrictions on the username that someone chooses (as long as it is not offensive?). About the supposedly IPv6 authentication compatibility problem, this should be addressed ASAP. Who is our technical support person for be.wikimedia.org? Would this problem also occur on other servers? Is MediaWiki not IPv6 ready?? Geertivp (talk) 18:40, 23 September 2013 (UTC)[reply]
en. As I were editing a page in English (fixed a typo on my userpage), English were perfectly chosen.
I were using en. as for en.wikipedia. The English Wikipedia people tends sometimes to forget there is a lot of guidelines on a lot of project, and English Wikipedia isn't the absolute reference (we clearly see that on Wikimedia Commons). On projects like meta, chapters, Commons, we need to remember we deal with people from different projects, cultures and avoid to impose the way of our home wiki.
MediaWiki. Yes, MediaWiki is IPv6 ready. I logged out, cleared cookies and logged in again, then were no more issue.
I can act as a point of contact if you wish for technical support, as I'm involved in Wikimedia configuration. When I'm not reacheable, SPQRobin could also be contacted. --Dereckson (talk) 22:01, 24 September 2013 (UTC)[reply]


Event?[edit]

Hackaton in Brussels ZeaForUs (talk) 12:47, 16 February 2014 (UTC)[reply]

I've rename Community Portail to Community Forum[edit]

Hello members, I've just renamed Community Portail to Community Forum to make the use of this page more clear and more visible in the mine of every one. The Atomium café wasn't a good idee. The name isn't better of community portail in term of understanding ans we don't need two différent Forum plage.

I copy paste all conversation from atumium café here below.

Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 17:41, 28 December 2014 (UTC)[reply]

! Google translation! About Transparancy we Wikimedia Belgium (from a talk by email)

Antoine and Maarten

Sorry to Be a dick on my late reply. I will continue to write in Frensh Email this faster.

In my case, transparency seems to be one of the central qualities in human relations.

I do think that if everyone clearly stated what he thinks and clearly showed what he is doing while accepting and respecting the freedom of opinion and action of each, we would live in a more just world much healthier.

Here is my opinion at Wikimedia Belgium.

Belgium Wikimedia functions to locally represent the Wikimedia Foundation, which itself has the function of ensuring the functioning and sustainability of the projects it supports the most important is Wikipedia. Besides online projects there is also the offline project such as Wikipedia Zero that I like a lot the project.

In the number of active persons and the time, there was initially Wikipedia, the foundation and then finally our association.

In this perspective, so I find that the ideal functioning of our association is similar to the operation of Wikipedia. We talk about transparency, but I think the issues of hierarchy among members, etc.

Specifically, I think that communications regarding our association (like the one we are currently developing) should proceed on our Wiki that they are accessible by anyone with Internet access. This of course does not prevent the exchange of email for more confidential conversation.

I had a coffee then launched the Atomium that our association has a public discussion forum page but it was no reaction from the community.

I invite you if you want to copy your text on the page to continue the conversation in a "transparent" as it relates to our association and could be of interest to another person.

I also find it important to publicly justify any spending our money and the management of our accounts.

Finally, I find it important that the division of responsibilities of members and their decision-making power at the association is clearly established publicly accessible as any process of selection of candidates at different positions or funding.

Here for examplepage which shows how the distribution of Micor finance at Wikimedia France. One example would be inspired.

At the meetings, so must we think about meeting their organization is typically a place where things are decided without it is not always possible to be present. Meeting reports must be as complete as possible and participation on line should be considered.

That's basically. We'll talk after my return to India scheduled for December 18. After this date, I have much more time to invest in our association.

Lionel Scheepmans ✉ </ big> Wiki or eMail </ sup> 06 33, 9 November 2014 (UTC)

Wiki is indeed much better than e-mail distribution lists[edit]

I totally agree with Lionel. E-mail is not OK to communicate and to make decisions in a user community. The only correct way to be transparent and to leave a complete track about decisions is to use a Wiki. I support the use of this Atomium café as one way to keep contact with the Belgium user community. Additional ways of communication are under study/evaluation by the Board.

Minutes of meeting are published on the Wiki. Please read recent decisions:

Please note that financial reporting will be done in an official way as required by Belgium law (see Legal obligations) - Geertivp (talk) 19:47, 9 November 2014 (UTC)[reply]

Answerer to MADe's e-mail[edit]

Thanks for my come back welcome and sorry for this late reply to, I was very busy all this time and I like take time for reflexion.

One of all targets of our association isn't to change this situation ? We must help and convince people to learn and use MediaWiki to be relax and clever in all Fondation's projects. Isn't it ?

Why not by a simplest way using the visual editor on our site ? That's can be done by the Wikimedia technician just by a request ?

For the rest, I will be present in our first general assembly the 24 January 2015. It should be greet to meet all of us in this condition for the first time ! I enjoy. Do you have already an idea about the pace to gathering and the time schedule ? It should be in Brussels probably but where can we gather with all member ? See you soon I hope and a Happy New Year to you and all member of Wikimedia Belgium.

Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 18:09, 28 December 2014 (UTC)[reply]

Spreek je moerstaal[edit]

Waarom praat iedereen hier in het engels? Kolonel Zeiksnor (talk) 00:21, 14 January 2015 (UTC)[reply]

Ik vind dit een valide argument. In België worden drie talen gesproken, Vlaams, Frans en Duits. De Duitssprekende groep is echter zeer klein, Ondanks het feit dat ik meen de Engelse taal zeer behoorlijk te beheersen, heb ik toch moeite om correct Engels te schrijven en mij precies uit te drukken. Ik vind het dus minder juist hier de voertaal Engels te maken. Mijn voorstel is deze site tweetalig te maken, dus in het Vlaams en het Frans. Graaf Statler (talk) 16:41, 16 January 2015 (UTC)[reply]
Dit is wel degelijk de bedoeling; we zijn zelfs 4-talig: Je kan het LangSwitch sjabloon gebruiken + je eigen taal instellen -- voor een voorbeeld click even op "edit": Engaging people in free knowledge. Maar dit belet niet dat dikwijls EN wordt gebruikt als "gemeeschappelijke" taal - Geertivp (talk) 21:07, 16 January 2015 (UTC)[reply]
En toch zit er een gevaar in die verschillende talen. Namelijk dat jullie je te veel op afbeeldingen en eventuele problemen daar omtrent gaan richten om het taalprobleem te omzeilen. Zo wordt je namelijk een one-issue club. Ik bedoel, ik geef toe dat het waarschijnlijk overdreven is, dit soort Wiki-verenigingen maken op mij, als buitenstaander, de indruk van een hossende, feestende meute die een probleem hebben met hun camera. Koop voor mijn part een goede camera en ga Brussel in. Kost niets, en is leuk. Doe dat elke week . Richt je op de mogelijkheden, niet op de onmogelijkheden. Ikzelf heb ook vrij veel in mijn omgeving gefotografeerd voor Wikipedia, tegenwoordig Wikisage. Richt je meer op andere zaken. Versnipper niet. Wordt geen plaatjesclub. Kijk ook met een open blik naar andere projecten die vrije informatie verzamelen. Wij zijn niet uit op ruzie met jullie. Graaf Statler (talk) 23:52, 16 January 2015 (UTC)[reply]
Onze bedoeling is om heel veelzijdige activiteiten te organiseren; zie hiervoor: Project Days. 't Is niet omdat we Wiki Loves Monuments organiseren dat we alleen maar aan fotografie doen? Overigens kunnnen we niet buiten de realiteit van het rijke multi-culturele leven in België? Iedereeen mag gerust zijn eigen taal gebruiken. En Engels... ja, er zijn heel veel buitenlanders die belangstelling hebben voor onze vereniging. We hebben Engelsen, Bulgaren, Italianen en Spanjaarden onder onze leden Geertivp (talk) 08:50, 17 January 2015 (UTC)[reply]

Commercieel gebruik van tekst- en beeldmateriaal[edit]

Op het gevaar af hier ook voor vijf jaar er af gegooid te worden doe ik toch een poging. Een van jullie meest enthousiaste leden heeft namelijk een obsessies en een kapotte camera met een vlek in het midden. En een blinde vlek, in de jaren dat ik mij mijzelf in wikikringen bevind zie ik alleen maar dezelfde mislukte foto. Werkelijk overal. Ook weer op jullie bladzijde waar jullie om hulp vragen. Bij mij is zolangzamerhand het beeld van de kapotte camera vereniging ontstaan. En dit zeg ik niet om een bepaalde persoon na te trappen, hoewel ik daar vele reden voor kan aanvoeren, maar om jullie te helpen. (Ik ben immers ook een Wikiprojecten-redacteur en sta aan dezelfde kant, namelijk je als vrijwilliger inzetten, ) Aan zo een beeldvorming hebben jullie namelijk niets. En bedenk je toch eens dat het object van die foto een bijzonder goedwillende non-profit organisatie is die je hiermee beschadigd. (ik telde dat de "mislukte" foto minimaal op vierendertig plaatsen binnen de wiki-gemeenschap gebruikt wordt en veel malen daarbuiten.Ook op Wikisage kwam ik hem verschillende keren tegen. Ik vind dit obsessief.) Vriendelijke groet, Graaf Statler (talk) 09:46, 17 January 2015 (UTC)[reply]
can you clarify, graaf Statler, expatiate on the matter of "obsessions and the camera with the blind spot" because i suspect that this is in reality a covert personal attack on a particular person--DerekvG (talk) 01:19, 28 January 2015 (UTC)[reply]
Ik heb duidelijke on een verklaring gevraagd wat je wilde zeggen met jouw verwijzing naar "obsessies en een kapotte camera met een vlek in het midden" en ik heb gevraagd of het hier om een persoonlijke aanval gaat. Laat ik hieronder mijn antwoord herhalen dat ik op de OP van de Wikimedia Belgium Grant ook heb geschreven :
Ik heb jouw track records nagegaan en je hebt een INDEFINITE BAN gekregen van een aantal mods/admins etc op NL Wikipedia ondermeer wegens sockpoppen, maar ook wegens persoonlijke aanvallen.
Je wil een punt maken over de teopassing van copyright en het recht op panorama , dat heb je ook al gedaan op wikipedia NL en ongetwijfeld elders. Ik ben bereid om met jou de discussie te voeren over te toepassing van copyrights binnen wikipedia ( ww en NL). Commons enz , het recht van panorama, wat al dan niet als commercieel gebruik gekwalificeerd kan worden en wat de jurisprudentie daarover zegt
ik ben echter niet bereid om discussies te voeren over een vermeende troll met obsessies en een vlek in zijn camera , niet in dit soort bewoordingen die nooit zeggen over wie of wat het nu juist gaat maar een duidelijke sneer aan een of andere persoon bevatten. om Allo Allo te citeren "listen very carefully, i wil say ziz only once" : geen persoonlijke aanvallen, halfbakken uitspraken zoals in je laaste reactie
tenslotte als je dat wel doet zal ik jouw actie als een logische voortzetting zien van gedrag dat elders bestraft is, hte onderwerp is geweest discussie, blockering en arbcom beslissingen
daarom heb ik een heel belangrijke opmerking ik ben van oordeel dat je hier bent omdat je een of meer gebruikers bent gevolgd en dat je Wikimedia Belgium ziet als een platform waar je ongestraft voort kan gaan met de pesoon die je vernatwoordleijk acht voor het aangedane onrecht kan straffen of weerwraak kan nemen . Dat gezegd zijnde, sta me toe om je te wijzen op de Wet van 30 oktober 1998, artikel 442 bis van het Strafwetboek over de strafbaarstelling van de belaging, onschuldige activiteiten los van een andere context het simpelweg je aanwezigheid bekend maken zijn strafrechterlijk vervolgbaar als ze onderdeel uitmaken van een patroon van pesten, jennen, opjagen, achtervolgen, ongevraagde communicatie, storende aanwezigheid. en het is niet omdat het in de virtuele internet wereld gebeurt dat de belgsiche justitie gen jurisdictie zou hebben. Als ik vaststel dat het hier inderdaad om stalking gaat zal ik niet aarzelen om klacht neer te leggen bij de competente autoriteiten
dat gezegd zijnde ben je welkom om de discussie over copyricht en recht van panorama etc met terzake doende argumenten en zonder presoonlijke aanvallen en ouwe koeien uit de gracht op te voeren --DerekvG (talk) 16:10, 28 January 2015 (UTC)[reply]
Een vlek in de camera?
DerekvG, Graaf Statler heeft het over deze foto. Kolonel Zeiksnor (talk) 16:33, 28 January 2015 (UTC)[reply]
Ik ken die foto , wat is daar mis mee? wat betekent dit voor Graaf Statler om op indirecte wijze te verwijzen naar een persoon middels "een kapotte camera met een vlek in het midden", hem "obsessies" te verwijten en hem een "troll" te noemen , als je hem niet persoonlijk aan het aanvallen bent? --DerekvG (talk) 11:30, 29 January 2015 (UTC)[reply]
Ik denk niet dat dit de toon en de manier is waarop we moeten en willen praten. Ten eerste, excuses Romaine, we regeerde denk ik fout op elkaar.
Even helemaal opnieuw. Het probleem van het panoramarecht en weesrechten e.d is een internationaal probleem. Nu ben ik bang dat met de duidelijk terugtredende EU, de burger heeft er genoeg van dat de EU bepaald of olijfolie in een klein flesje op tafel moet in een restaurant of dat de EU bepaald hoe een banaan er uit ziet, men er niet veel voor zal voelen hiermee in nationale wetten te treden. Voorlopig niet tenminste. Ik zou bijna zeggen, bij de EU hebben ze wel wat anders aan hun hoofd.
Ik denk dat er dus naar andere oplossingen gekeken moet worden. Nu is nu net het Atomium een van de ondernemingen die zeer welwillend tegenover het gebruik van hun foto staat. Met nu net het Atomium als een soort voorbeeld te maken van het probleem heb ik grote moeite.
Het probleem zit uiteindelijk voornamelijk in de licentie die Wikipedia heeft ingevoerd indertijd. En wel in het commercieel hergebruik van afbeeldingen. Dit beperkt enorm en het nut op Wikipedia ervan is mij niet helemaal duidelijk. De Duitsers hebben indertijd voor een ander systeem gekozen en hebben wel een foto van het Atomium. En dit wilde ik eigenlijk zeggen en vergeet bovenstaande alsjeblieft. Vriendelijke groet, Graaf Statler (talk) 19:38, 3 February 2015 (UTC)[reply]
Duitsland heeft dezelfde CC-BY-SA licentie als alle andere Wikipedia's en Wikimedia Commons. Het verschil is dat Duitsland vrijheid van panorama heeft en dit blijkbaar volstaat om Belgische foto's te mogen publiceren? Commercieel gebruik toelaten geeft meer vrijheid in het gebruik van tekst- en beeldmateriaal. Het zou inderdaad eenvoudiger zijn mocht ieder land eenzelfde regeling hebben.Geertivp (talk) 19:41, 6 February 2015 (UTC)[reply]
Kennelijk. Als ik het goed begrijp stellen de Duitsers botweg: Pech, in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland geldt panoramavrijheid en in België niet. Dus plaatsen we die foto.. En die beslissing kunnen ze nemen omdat ze gebruik maken van lokaal opladen, maar vraag me niet hoe en of dat juridisch te verdedigen is. Nederland heeft die panoramavrijheid trouwens ook, evenals de mogelijkheid van lokaal opladen, hoewel moeilijk te vinden. Waarom mag je dan niet op Wikipedia-NL een foto op deze manier plaatsen? Hebben we het hier niet over een schijnprobleem? Eerst was opladen van afbeeldingen onder een niet-commerciële licentie gewoon toegestaan of werd tenminste gedoogd op Wikipedia. Ergens in 2005 is dat aangepast en toen werden dit soort zaken heel lastig. Onder een niet-commerciële is het opladen van veel afbeeldingen, zoals die van het Atomium, namelijk veel simpeler. Volgens mij is het nu een enorme pad-stelling, als ik hier zo eens lees zie ik niet zo een twee drie grote veranderingen op het gebied van auteursrechten en panoramavrijheid de nabije toekomst als ik heel eerlijk ben. En ik denk dat áls er wel iets dergelijks komt het zal gaan stikken van allerlei overgangsregelingen, zeker met de Europese Commissie van Juncker aan het roer die juist een beetje af wil van al die harmonisatie binnen Europa. Kroes, een voorvechter hiervan, treedt ook al af binnenkort. Ik zou hier niet te hoog op inzetten. Ook zou Wikipedia die licentie voor afbeeldingen kunnen aanpassen, iets wat ik een veel logischere oplossing zou vinden, maar ik denk dat dat Wiki-politiek ook al heel moeilijk zal liggen. Uiteindelijk gaat het alleen maar om het commercieel hergebruik van een afbeelding op beperkte schaal. Je zou kunnen afspreken dat het alleen in lastige gevallen is het toegestaan. Al met al zie ik voorlopig geen behoorlijke afbeelding van het Atomium op Wikipedia verschijnen en alles overziend zou ik hier ook niet te veel energie in stoppen eerlijk gezegd. Vriendelijke groet, Graaf Statler (talk) 22:26, 6 February 2015 (UTC)[reply]
Geertivp, je schrijft: Commercieel gebruik toelaten geeft meer vrijheid in het gebruik van tekst- en beeldmateriaal. Ik vraag me af of dat klopt. Feit is dat veel kwalitatief zeer goed beeldmateriaal beschikbaar is dat geen commercieel gebruik toestaat. En terecht. Fotografen stellen vaak professionele foto's beschikbaar voor niet commercieel gebruik. Waarom zouden ze toestaan dat bv een reisgids hun foto's gratis gaat gebruiken? Je kan ook stellen dat de voorwaarde dat commercieel gebruik van tekst- en beeldmateriaal mogelijk moet zijn juist de vrijheid beperkt.
Er staan hier en daar best aardige foto's op commons. Maar als je het vergelijkt met de kwaliteit op foto sites als flickr dan is het gewoon droevig waar wikipedia het mee moet doen. Op de nederlandse wikipedia is ooit een peiling geweest over het gebruik van de niet commerciele licentie voor beeldmateriaal. Een meerderheid was daar voor. Kolonel Zeiksnor (talk) 08:20, 7 February 2015 (UTC)[reply]
Dat is waar. Voor een lemma-schrijver, wat ik uiteindelijk ben, is die ruime keuze aan afbeeldingen een feestje. Kijk hier eens, en dan bij het Wikipedia-artikel waar alleen een stomme fles Metaxa bijstaat. Ik heb een veel aansprekende foto van zo een Metaxa-vat van flickr. Natuurlijk moeten mijn teksten vrij te gebruiken zijn, dat is een klein cadeautje aan de wereld van mij. Maar zo een afbeelding? Waarvoor kies ik, een visueel aantrekkelijk artikel of voor het hergebruik van een commerciële derde partij? En hebben jullie werkelijk zin je op te winden over die derde commerciële partij of meer over mij, een lemmaschrijver? Die weggevlucht van ellende is van Wikipedia met pijn in zijn buik overigens. Graaf Statler (talk) 08:57, 7 February 2015 (UTC)[reply]
"Beperken van" of juist "grotere vrijheid" hangt af van het standpunt = tijdstip: kleinere vrijheid bij het opladen van foto's (lees: geen NC toegelaten) maar grotere vrijheid na het opladen (commercieel gebruik toegestaan zonder specifieke goedkeuring)...
Ik vermoed dat de NL Wikipedia moet rekening houden met het niet-vrijheid van Panorama in België (Vlaanderen) - iets waar de DE Wikipedia blijkbaar geen probleem mee heeft omdat Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland panoramavrijheid hebben - problematiek van het overlappen van talen en landen? Geertivp (talk) 19:52, 7 February 2015 (UTC)[reply]
Dat is natuurlijk helemaal waar. Aan de andere kant zou je kunnen stellen: Wie zou in vredesnaam dat Wikipediaartikel over Metaxa stikkend van de fouten met die rare foto's willen hergebruiken?
Eigenlijk kom je op de vraag wat wil je nu uiteindelijk? Een mooi artikel maken, mijn insteek, of iets iets dergelijks voor hergebruik creëren .Ik kies voor het eerste. En of dat nu op Wikipedia, Wikihopika of Wikiweetikveel is interesseert mij eigenlijk niet. Mij gaat het om iets moois proberen te maken, en als iemand er wat aan heeft, prachtig. Maar met hergebruik ben ik niet zo bezig eigenlijk. En die Duitse gemeenschap is natuurlijk wat rebelser van aard. Ze hebben ook dat anoniem editten een halt toe geroepen door alleen toevoegingen op de OP toe te staan, een wijs besluit in mijn ogen. En verder vind ik althans dat ze hun zaakjes over het algemeen veel beter op orde hebben dan Wikiepedia_NL ,maar daar is natuurlijk niet zoveel voor nodig. Ze hebben echt juweeltjes van artikelen vaak terwijl het vergelijkbare artikel op Wikipedia-Nl meestal net het niveau van een werkstukje van een leerling van groep acht niet te boven komt. Het is mij dan ook werkelijk en oprecht een raadsel hoe de Wikimedia-familie mensen van een hoger en universitair niveau wil motiveren aan de slag te gaan op Wikipedia-NL. En dat meen ik. Graaf Statler (talk) 14:16, 8 February 2015 (UTC)[reply]

Rehabilitatie[edit]

Even een klein puntje van aandacht, hierboven wordt gesproken over mijn INDEFINITE BAN (met caps) door DerekvG maar de arbitragecommissie van Wikipedia-NL dacht daar totaal anders over. Feitelijk liet die geen spaan heel van die blokkadegrond. Waarvan akte. Graaf Statler (talk) 09:58, 14 February 2015 (UTC)[reply]

Van harte gefeliciteerd Graaf Statler. Het zou DerekvG sieren als hij zijn onheuse kwalificaties en beschuldiging van overtreding van artikel 442 bis van het Strafwetboek over de strafbaarstelling van de belaging terugneemt maar dat laat ik over aan zijn eigen beleefdheid en fatsoen. Kolonel Zeiksnor (talk) 21:06, 14 February 2015 (UTC)[reply]
en waarom zou ik niet mogen verwijzen naar de termen van de belaging, KolZeiksnor? --DerekvG (talk) 14:11, 10 March 2015 (UTC)[reply]
Je doet meer dan dat, je bent blijkbaar niet goed op de hoogte van de feiten en in overtreding van Wikipedia:No legal threats. Kolonel Zeiksnor (talk) 18:46, 10 March 2015 (UTC)[reply]
Geachte heer DerekvG, zoals ik hierboven reeds schreef in iets andere woorden, is met de gendarmerie dreigen, buiten het feit om dat het volgens de policy van de foundation een reden voor een directe OT blokkade is, gewoon niet de manier is waarop we met elkaar om zouden moeten gaan. Indien u eens over van gedachte wilt wisselen over "belagen", in het bijzonder door de vooral de wat jongere Wikimedia-leden nodig ik u van harte uit in de kantine van Wikiquote om over dit onderwerp eens wat door te praten. En nu we het toch over juridische zaken hebben, de vervorming van het beeld van het Atomium is volgens hun voorwaarden omtrent afbeeldingen stomweg verboden. Leest u maar het maar rustig eens na.Ik zou me daar eens op focussen inplaats van op een collega. Graaf Statler (talk) 10:05, 11 March 2015 (UTC)[reply]
heren, ik zou als ik U was eens goed de regels lezen : over "dreigen met juridische actie" : ik heb niet gedreigd met een burgerlijke zaak over inhoud, ik heb u verduidelijkt hoe uw actie kan geinterpreteerd worden als een strafrechterlijke overtreding en ik vraag me af wat de sanctie zal zijn als men wikipedia misbruikt om strafrechterlijke feiten te plegen ... , maar het is mij duidelijk hoe U beiden tewerk gaat met het uiten van bedreigingen, en beledigingen tegen iedereen die het waagt u tegen te spreken; U heeft geen enkel vorm van respect voor anderen maar eist hun absoluut respect voor U en voor uw ideeen en acties en u vindt van zichzelf dat u steeds aan de juiste kant van regels staat, U draait, keert en buigt de regels in uw voordeel en steeds in het nadeel van anderen die het niet met u eens zijn, en u verkondigd leugens om uw acties en opinies goed te praten. Dat is niet het soort lui waarvan ik apprecieer dat zij mij "collega" noemen, dat getuigt ook van weinig community spirit, U wilt dat de community naar uw pijpen danst, wel - voor zover daar nog onduidelijkheid zou over bestaan - ik dans niet mee , einde discussie,
verder lijkt het mij Graaf Statler dat u niet over de copyright kwestie en vrijheid van panorama wil discuteren maar vooral Uw gelijk naar huis wil hameren door een halfslachtig argument, doorspekt met ondoorzichtige een sneer naar iemand waarmee u reeds elders ruzie aan het maken bent, hier als deel van discussie omhoog te gooien, dat is geen construtieve discussie.
als U wilt discuteren doen we het hier en niet in wikiquote, en dan mag u beginnen met feiten en argumenten op een rijtje te zetten en liefst zonder mensen steken onder water te geven, op ander persoonlijke aanvallen --DerekvG (talk) 14:11, 11 March 2015 (UTC)[reply]
Toch kwam u bericht op mij althans als een juridische dreiging over en ik geef u de goedbedoelde raad daar ver weg van te blijven. In elk geval vergroot dergelijk wapengekletter de kans op een constructieve discussie niet en een misverstand is zo geboren. En wie zegt dat ik niet op een respectvolle manier met u hierover van gedachte wil wisselen? En ik hoop dat u enig begrip er voor kunt opbrengen dat het niet erg prettig voelt om als OT geblokkeerde gebruiker neergezet te worden als dat achteraf niet terecht was. Maar ik begrijp dat u dat ook niet kon weten. Mogelijk reageer ik daardoor ook heel erg fel, hier en elders. Te fel. Normaal doe ik dat niet. Ik voel mij snel aangevallen op het moment, dat zeg ik eerlijk. Zand erover van mij kant.
Ik ben bang dat er nog weinig over panoramavrijheid te zeggen is en alles een herhaling van zetten is. Wikipedia heeft nu eenmaal de keus gemaakt indertijd om een geheel vrije encyclopedie te schrijven, waar ik ook aan meewerk, de afgelopen periode heb ik behoorlijk wat artikelen toegevoegd, en dat is een keuze. Dat die keuze het daarna het onmogelijk maakt een foto van het Atomium te plaatsen is daar een gevolg van. Zie de voorwaarden. http://atomium.be/AuthorsRights.aspx?lang=nl
En tja, of het nu de manier is om tot een oplossing te komen door overal die foto te plaatsen, ik weet het niet. En dat een foto van het Atomium niet mag worden vervormd in een negatieve context staat letterijk in de voorwaarden, ik kan er echt niks aan doen en er met geen mogelijkheid er een positieve context van maken bij die foto.
Het is een typisch Wikipedia-probleem wat voort komt uit de licentie en dus de indertijd gemaakte keuze. Niets aan te doen. Ik zie de EU niet gauw ingrijpen in huidige wetgeving van landen gezien het feit dat de EU dat steeds minder doet vanwege de toenemende de weerstand onder de bevolking daartegen. Men is bang voor de kiezer. Waar zou u nog verder van gedacht over willen wisselen met mij? Vind u deze toon wel prettig?
Vriendelijke groet, Graaf Statler (talk) 21:53, 11 March 2015 (UTC)[reply]

Zeer, zeer welgemeende adviezen[edit]

  • Wordt geen one issue vereniging. Hou je niet bezig met hemelbestormingen. Stel je doelen niet te hoog.
  • Afbeeldingen zijn slechts van beperkt belang. Die kunnen altijd nog later toegevoegd worden, daar is niet veel kennis en inzicht voor nodig. Zorg dat je activiteiten zich op de inhoud richten.
  • Ken je plaats, je hebt een diende functie. Bedenk dat het geld wat er tot je beschikking hebt het geld is wat van donateurs afkomst is.
  • Gebruik de vereniging niet ter verhoging van je eigen eer en glorie.
  • Speel geen jurist als je er werkelijk geen klap van de materie af weet. Je moet ook niet proberen doktertje te spelen met een medisch encyclopedie in je hand. A little learning is a dangerous thing heeft mijn moeder mij van kinds voorgehouden. En een gelijk dat ze had......
Succes!
Graaf Statler (talk) 16:41, 16 January 2015 (UTC)[reply]
(2X removed)
Your edit was removed (not by me the first time) because you absolute didn't understand my posting in Dutch. Please respect that. It was not about legal issues and copyright. And not negative. Best regards, Graaf Statler (talk) 23:25, 17 January 2015 (UTC)[reply]

comment moved from grant disussion page[edit]

I did check track records that Natuur12 indicated on Kolonel Zeiksnor , so i'm now convinced that :
A) you are NOT a volunteer on our startup team , at least not under this Kolonel Zeiksnor username, that you werr not present at our General Assembly and that you have not participated in any meeting or on-line discussions sofar;
B) you have not made a single contribution / suggestion during our startup phase on how we should organsie ourselves, what programmatic activities we could engage in, what spaces we could use for events and activties, or how we coudl get alternative financing for the events and actvities we inted to organise , so your claim that that a volunteer in the Wikimedia Blegium startup team is clearly a hoax.
C) I asked you for suggestions of free accomodaton for our events, activities and board meetings, because is suspect you are (despite your fasle claims about volunteering) familiar with the belgium and with Brussels. Your suggestions amounts to nothing.
D) your "questions" are indicative of your past behaviour and have been the subject of discussions, suspensions, blocks, arbcom decisions until you were definitively banned from the NL wikipedia
As for my closing remark Kolonel Zeiksnor - please note that even if you are in an English speaking environment like Meta.wikimedia.org, doesn't make you name any less offensive - I think I shoudl warn you. Actually I think user Zeiksnor that you are here because you are following (ie stalking) from the NL wikipedia one or more of the Wikimedia Belgium vzw association (board) members, and that you see here an opportunity to continue unpunished what youǘe started before or to take revenge on that/those persons for a perceived injustice you think you have been subjected to. Having said this, allow me to point out to you, that the fact that you turned up uninvited here on Meta after being subjected to an indefinite ban for at least the dutch Wikipedia is indicative of stalking (even is this is your first appearance here), and allow me to stress that stalking is according the the Belgian law Art 442 of the Book of Criminal law (Wet van 30 oktober 1998 artikel 442 bis van het Strafwetboek over de strafbaarstelling van de belaging), a criminal offence, and that the repetitive and unreleting character are characteristics of the offence of stalking , even if the actions are individually by themselves and outside that context innocent, according to the Cassationcourt. Please note that just being present and making your presence known is enough to qualify your action as stalking and its enough to make a formal complaint, given previous behaviour elsewhere. Please note also that the fact that you are in the virtual internet doesn't make the offence virtual, and the belgian court and police do have jurisdiction, and I will not hesitate to refer the matter to the competent authorities. --DerekvG (talk) 15:38, 28 January 2015 (UTC)[reply]

Admin statut needed.[edit]

Hello user:Romaine, hello user:SPQRobin, hello user:Dereckson,

I come to you for asking if it's possible to give me access the admin statue on this wiki. I have some time and idea to maintain the site and manage it. By email, user:Dereckson told me that the procedure is to post a message here and wait at least three days. So, that's what I do. Best regards, Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 15:35, 17 January 2015 (UTC)[reply]

Wikimedia:Access provides "Each user would have an opportunity to give feedback during 3 days (extended to 7 on less active periods).".
It also provides the bureaucrats are invited to "Ask on the IRC channel or on the community portal for extra advices if there is less than 3 feedback." --Dereckson (talk) 20:41, 17 January 2015 (UTC)[reply]
Hi user:Romaine, user:SPQRobin and Dereckson, I'm still waiting answer and issue for my previous message. Cheers, Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 11:07, 2 April 2015 (UTC)[reply]
I agree to grant admin access to Lionel! MADe (talk) 07:37, 16 April 2015 (UTC)[reply]
Done Granted - Romaine (talk) 00:20, 6 May 2015 (UTC)[reply]
Felicitation Lionel. Kolonel Zeiksnor (talk) 11:20, 11 May 2015 (UTC)[reply]

De technische levensduur van foto's[edit]

Dit is niet zozeer een discussie-onderwerp, maar meer wat informatie. En het gaat over fotografie, iets waar ik mij veel mee bezig hou.
Op het moment gaat de technologie van fotograferen zo snel, dat je ervan uit kunt gaan dat een heden ter dage genomen foto over 10 jaar niet meer aan de eisen voldoet die je zou mogen stellen aan een foto, uitgezonderd misschien foto's genomen met camera's uit het absolute topsegment. Ga maar na, hoe waren de foto's genomen met de eerste digitale camera's? Die zijn heden ten dage het aanzien niet meer waard. Analoge foto's komen op ons vaak over als wazige plaatjes. Daarvoor waren het zwart-wit foto's, die vinden we nu leuk, maar verder onbruikbaar behalve als er een gebeurtenis afgebeeld wordt.
Wat ik wil zeggen, als je b.v. monumenten gaat fotograferen, dat je niet iets creëert met eeuwigheidswaarde, maar hooguit voor de komende tien jaar. De techniek gaat immers verder en verder. Ook vind ik het binnenhaalde werk bij de love-projecten vaak van erbarmelijk kwaliteit. Toch iets om eens bij stil te staan. Graaf Statler (talk) 23:08, 22 January 2015 (UTC)[reply]

Aansluiting bij de gemeenschap[edit]

Ik zag dat jullie meer contact met de gemeenschappen wilde. Dan zullen jullie dingen moeten organiseren die bij de behoefte van die gebruikers aansluiten en niet allerlei dingen organiseren die jullie zelf leuk vinden. Als ik kijk wat jullie doen en van plan zijn denk ik, nou ja wat moet ik er mee? Wat moet ik met een Fosdem? Ga er heen als je het leuk vindt maar wat draagt het bij aan de inhoud? Niets! Wikimanie? Alleen maar voor jullie leuk en duur en wederom, ga erheen als je het leuk vindt, maar wat moet de gemiddelde Wiki-redacteur ermee? Niets! Jullie zullen je daar echt in moeten verdiepen anders wordt de kloof tussen de Wiki-gemeenschappen en wikimedia steeds groter.Op Wikiquote heb ik Wikimedia-Nl vriendelijk gevraagd te vertrekken omdat we gewoon niets aan ze hebben. En op wikipedia heb ik dat ook nooit begrepen. Jullie vereniging is jong en nieuw, ga nou niet die hopeloze, doodlopende weg in want die heeft geen toekomst. Graaf Statler (talk) 18:55, 27 January 2015 (UTC)[reply]

Dag GS en Z. Ik apprecieer jullie input in onze organisatie. Ik nodig je uit om lid te worden van onze organisatie. Je zal beter zien wat er allemaal staat te gebeuren. Je zal ook eenvoudiger jullie opmerkingen en commentaren kunnen geven. Anders lijkt het ook een beetje raar, commentaar geven in een vzw waar jullie verder geen lid van zijn.
We hebben een heel duidelijke mission statement gekozen, ik wil dit echt in de praktijk omzetten. Daarvoor is jullie andere kijk op de zaken interessant. MADe (talk) 20:57, 27 January 2015 (UTC)[reply]
En het gaat goed komen met jullie MADe, daar ben ik van overtuigd. Natuurlijk moeten jullie je eigen weg vinden, en we hebben duidelijk aangegeven niet negatief tegenover jullie te staan. Verre van. Beschouw onze input alsjeblieft niet negatief.
Ik heb er vaak over nagedacht, het is een vreemd zaak. Op de projecten wordt het geld verdient. Van dat geld gaat Wikimedia allerlei dingen doen waar we alleen invloed op kunnen krijgen door lid te worden. Op de een of andere manier zou het meer in elkaar moeten schuiven, dichter bij elkaar moeten komen zonder dat je per se meteen lid hoeft te wordt. De afstand is te groot, vaak zelfs zijn de reacties op de projecten richting Wikimedia ronduit vijandig. Goed, bij Wikimedia NL ligt de kwestie anders en ingewikkeld, daar ga ik hier niet op in. Maar denk eens na hoe wij toch input kunnen geven zonder direct lid te worden zodat de afstand niet zo groot wordt. Graaf Statler (talk) 22:15, 27 January 2015 (UTC)[reply]


Bedankt voor de uitnodiging MADe. Kom er later inhoudelijk op terug. Het gekozen mission statement vind ik een goed besluit. Al het andere is bijzaak, Keulen en Aken etc. Kolonel Zeiksnor (talk) 23:06, 27 January 2015 (UTC)[reply]


We need an IP control on our site.[edit]

Hello,

I thing that we need an person able to control IP adress of user count just to prevent de use of two different user name by a same person, which can be problematic during discussion or maybe decision. In this post is still nobody Somebody can deal with this ? A Bureaucrat maybe ? Read you soon, Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 15:47, 17 January 2015 (UTC)[reply]

If we have a real problem, as long as we don't have CU, it's possible to request stewards assistance to perform CU tasks. --Dereckson (talk) 20:42, 17 January 2015 (UTC)[reply]
It's not possible on the wikis hosted by the Wikimedia Foundation to do the checks you suggest. All checks must be in accordance with the privacy policy. You could maybe have a talk with Elfix, a steward and fr.wikipedia CU which does a thorough job, so he can explain to you how that works. --Dereckson (talk) 20:47, 17 January 2015 (UTC)[reply]

We need the visual editor in our site[edit]

Hello again,

One more post to ask if everybody agree to install the visual editor on our site ? It can be very useful and its compatibility with all template are all the time better. Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 15:53, 17 January 2015 (UTC)[reply]

SPQRobin, do you have an opinion on the matter? Is the visual editor a good deployment for a chapter wiki? --Dereckson (talk) 20:32, 17 January 2015 (UTC)[reply]
Hé hééé, Dereckson is still alive ! Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 21:04, 17 January 2015 (UTC)[reply]
The visual editor is installed on this site; just click: Preferences → Beta functions → Visual text editor - Geertivp (talk) 09:39, 18 January 2015 (UTC)[reply]
Hey I didn't see it yet ! Sorry and thanks for the information Geertivp. See you soon ! Lionel Scheepmans

Wiki loves Belgian cheese[edit]

Fromage de Herve

Beste mensen, de Duitsers gingen ons al voor maar dat geeft niet. Ik stel hierbij het Wikimedia Belgium project Wiki loves cheese voor.

Kolonel Zeiksnor (talk) 21:15, 30 January 2015 (UTC)[reply]

Nog aan toe te voegen: Wikipedia:WikiProject Food and drink/Cheeses task force Lotje (talk) 13:50, 31 January 2015 (UTC)[reply]
Ik ben het eens met KolZeiksnor en Lotje het is een waardevol initiatief, dat we in Belgie voor vele Food and Drink kunnen hergebruiken, iemand zin on een Culinaria portaal op te zetten ? --DerekvG (talk) 13:20, 1 February 2015 (UTC)[reply]

Looking for feedback, endorsement and partnerships for project working with UNESCO[edit]

Hi all

Firstly please excuse that this message is in English and if I have put this in the wrong place. I’m looking for feedback and endorsement and partnerships for my Wikimedia Foundation PEG grant to be Wikimedian in Residence at UNESCO. I’d very much appreciate if you would have a look, I want to include as many different languages as possible and connect editors in each country with local UNESCO partners.

I would like to know if you would be interested in working with me to match UNESCO staff and it’s partner organisations with skilled volunteers. This would include running in person training sessions and mentoring new users from these organisations who will often be experts in their field.

I ran a pilot project that resulted in the images found in the Wikimedia Commons category Images from the archive of UNESCO, here are a few examples relevant to Wikipedia:

If you think this is a worthwhile project please click this link and then click the endorse button.

Many thanks

Mrjohncummings (talk) 21:21, 4 February 2015 (UTC)[reply]

English is fine here. But this sounds like a great project to me what I certainly like to support. Romaine (talk) 15:18, 5 February 2015 (UTC)[reply]

Budget for ad-hoc requests[edit]

Ok, I'll write this in english (sorry for my poor grammar) so everyone can participate. Alleycat80 wrote some interesting things, about volunteer projects: "Yes, having a budget for ad-hoc requests can work. But, from my experience in WMIL (where we've had this for many years, until we CANCELLED IT), it can backfire - people see this as an opportunity to cover own costs in doing what they like. For example, we get many requests like: I want to travel Israel and take photographs for cool places and upload to the Commons, please help me purchase a camera."

Was it a good thing to cancel it? Why or why not? Anyone has any experience (pos or neg) with an ad-hoc request system for volunteers? How would such a system affect a project you think? Hope to read some of your opinions. Kolonel Zeiksnor (talk) 22:43, 7 February 2015 (UTC)[reply]

Le projet Belgique[edit]

Le projet Belgique bestaat nu in vier talen. Nog niet in het Nederlands. Misschien een idee om die hier te maken? Kolonel Zeiksnor (talk) 23:43, 15 February 2015 (UTC)[reply]

Foute naam nl:St.-Carolus Borromeus[edit]

Geachte, Mag ik als secretaris van de Kerkfabriek van St.-Carolus Borromeus te Antwerpen vragen om in uw informatie steeds de juiste benaming van de kerk Te vermelden.... Dus..... "St.-Carolus Borromeus " en NIET "Carolus Borromeus"

Alvast bedankt. Vriendelijke groeten

Staes Elisabeth Stefaniestraat 10 2018 Antwerpen

antw aan mvr Staes : hoewel dit strict genomen niet tot de verantwoordelijkheid van Wikimedia Belgium behoort zal ik als wikipediaan deze wijziging aan brengen --DerekvG (talk) 05:50, 11 March 2015 (UTC)[reply]

Gezocht, medewerkers voor Wikipedia.[edit]

Gezocht, medewerkers. Dat zie ik vaak staan en terecht, het is natuurlijk vreemd dat op een taalgebied van ik meen 40 miljoen Nederlandstaligens er zo weinig mensen zijn die willen meewerken. Maar voordat we op zoek gaan naar medewerkers, is het misschien slim eens te kijken waar nu echt behoefte aan is. Wat ik constateer op zowel Wikiquote als Wikipedia is dat er vooral een gebrek is aan echt kundige redacteurs die ook de kelder in willen duiken om eens een ouder bestaand artikel grondig tegen het licht te houden. Want er ligt heel veel ondermaats werk! Ik ben namelijk van mening dat de tijd gekomen is dat we ons minder op uitbreiden moeten gaan richten en meer op kwaliteits-verbetering. En dus meer gericht naar gebruikers moeten zoeken die daar de capaciteit voor hebben en de interesse in hebben. Misschien een punt om mee te nemen in de plannen zoals in de kroeg van Wikipedia-NL aangekondigd stonden. Dus wat zoeken we eigenlijk precies voor medewerkers? En moeten we niet gericht naar een bepaald soort medewerkers zoeken? Graaf Statler (talk) 21:23, 23 March 2015 (UTC)[reply]

PS het zijn ongeveer 24 miljoen nederlandstaligen ( met frans vlanderen erbij ) mmar zonder de platduuts en letzebuerg sprekers want dan benaderen we de 28 miljoen (schat ik ) --DerekvG (talk) 12:05, 29 March 2015 (UTC)[reply]
Ik vind jouw punt heel valabel. mijn oproep gaat eigenlijk aan dat verhaal vooraf mijn oproep is om juist mensen op te leiden hoe ze op diverse projecten kunnen meewerken, en om opleiders op te leiden (train-the-trainer). En inderdaad ik zou daarbij grag mensen opleiden die zich willen focussen op INHOUDELIJKE kwaliteitsverbetering.
Waarom druk ik zo op inhoudelijk a) omdat er als genoeg stijlfanatiekers rondlopen, b) verbeteren van het inhoudelijke verhaal en c) het stofferen van beweringen met referenties en citaten. --DerekvG (talk) 22:16, 23 March 2015 (UTC)[reply]
Ik denk dat het zoeken van nieuwe medewerkers tot nu toe mis is gegaan om precies de reden die jij weergeeft. a) Er wordt niet gericht gezocht naar mensen die noodzakelijk zijn. b) De mensen worden tijdens/na twee uurtjes begeleiding voor de Wikipedia-leeuwen gegooid en losgelaten. Het is precies zoals je zegt, iemand moet opgeleid worden en online begeleid worden. En, ook heel belangrijk, we moeten zorgen dat die mensen vastgehouden worden en niet in allerlei gedoe verzeild raken. We zouden een aparte ruimte moeten hebben waar uitsluitend de opleiders met hun leerlingen aan de gang gaan. En niet Jan en alleman ze in hun nek springt. En dan, als een artikel helemaal af is, het pas in de hoofdruimte plaatsen onder begeleiding van de opleider. Desnoods pas na dagen, niet meteen. Mensen zouden ook een tijdje kunnen meelopen met hun begeleider, vooral als de interesse hetzelfde zijn. En vooral dus opleiders en leerlingen bij elkaar zoeken met dezelfde interesse. Je ziet het goed, het traject moet veel langer en doordachter worden en met veel meer begeleiding. Graaf Statler (talk) 21:54, 24 March 2015 (UTC)[reply]
@Graaf Statler ik zou die suggesties graag omgezet zien in concrete actiepunten, kan mee volgen op Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects, daarvoor heb ik vrijwilligers nodig. de bedoeling is dat we eerst deze raodshow van de grond trekken en dan train the trainer sessie gaan doen om extra traines op te leiden --DerekvG (talk) 09:30, 28 March 2015 (UTC)[reply]
Zie ook het nieuwe item op deze pagian waarvoor we vrijwillige medewerkers zoeken --DerekvG (talk) 15:40, 29 March 2015 (UTC)[reply]
Ik doe mee en meld me aan als vrijwilliger. Kolonel Zeiksnor (talk) 10:40, 18 April 2015 (UTC)[reply]
Graag aanmelden op Wiki_Loves_Art_2016/sideprojects bedankt --DerekvG (talk) 07:23, 23 April 2015 (UTC) ,[reply]
Ik zie daar geen mogelijkheid voor aanmelding. Kolonel Zeiksnor (talk) 22:49, 26 April 2015 (UTC)[reply]
Kolonel, denk jij dat je gebruikers goed weet te instrueren zodat ze Wikipedia ook overleven? Anders is het verspilde moeite. Vriendelijke groet, Graaf Statler (talk) 17:22, 27 April 2015 (UTC)[reply]
Inderdaad Graaf Statler. Ze moeten vooral bestand moeten zijn tegen de vele trollen aldaar. Maar daar hebben wij goed cursusmateriaal voor ontwikkeld dacht ik zo. Help je ook mee? Kolonel Zeiksnor (talk) 22:30, 27 April 2015 (UTC)[reply]
O, dat kwartje is wel gevallen denk ik. De manier waarop is geprobeerd mij te elimineren was alleen wat té doorzichtig, gooi iemand eraf met een k**reden, hoop dat hij gaat trollen en zich via sokpoppen gaat misdragen, en dan heb je een echte reden iemand eraf te gooien. Maar ik had hem door, zelfs het terugtrekken van mijn verzoek was een opgezette val waar de knuffelmoderator, die er ook een gewoonte van maakt MADe stelselmatig te beledigen, met beide voeten in trapte. Met het cursusmateriaal is inderdaad niks mis, en is veel bekeken.... Heb je wel eens overwogen een verzoek in te dienen om terug te keren? Op quote ben je immers ook meer dan welkom. Graaf Statler (talk) 09:58, 29 April 2015 (UTC)[reply]
Een verzoek? Nee niet nodig. Ik schrijf nog regelmatig op de pedia maar sommige figuren daar kunnen mijn bloed wel drinken en gaan dan direkt ruzie zoeken, bewerkingen terugdraaien etc. Ik noem geen namen maar je kent die types vast wel. Kolonel Zeiksnor (talk) 21:22, 29 April 2015 (UTC)[reply]

Back to Belgium[edit]

Hi folks,

Back to Belgium, I would like to be update about WMBE activities.

Is somebody free to have video conference with me ?

Why not organise an online meeting with Mumble ?

When and where will be the next off line meeting ?

Cheers, Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 12:15, 2 April 2015 (UTC)[reply]

Tu habite ou Lionel? Ja va voir des amis may 5- may 10 région de Namur. Kolonel Zeiksnor (talk) 03:16, 16 April 2015 (UTC)[reply]
Bonjour Kolonel, and sory for this very late reply. I ve receive your message one day after my come back from Cape Verde and forgot it ... Sorry, one more time. So yes, it a good idea to meet us some were ! I enjoy this idea. Are you still going to Brussel or Wallonia some time ? Lionel Scheepmans Wiki ou eMail 18:38, 4 June 2015 (UTC)[reply]

Willekeur, rancune en een chronische onderbelichting[edit]

De Nederlandstalige Wikipedia: Willekeur, rancune en een chronische onderbelichting van het Vlaamse bedrijfsleven Kolonel Zeiksnor (talk) 23:43, 22 April 2015 (UTC)[reply]

Steun Graaf Statler en Romaine en DerekvG met een t-shirt![edit]

Our Forum de la communauté member Graaf Statler deserves a t-shirt because he produced a lot of quality articles about greek politics at dutch wikipedia like Yanis Varoufakis. This user also deserves the t-shirt because he is not afraid to speak out critisising the dutch wikimedia chapter that sadly has a habit of spending a lot of sponsor donations for their own pleasure and stroopwafels (€ 595(!) in 2014). Graaf Statler definitely deserves the t-shirt because he did a lot of quality edits at dutch wikiquote and wrote some interesting essays about greek politics like Essay:Griekenland, de Euro en de crisis at wikisage. Please note Romaine deserves a t-shirt too Thanks in advance for your support! De Kolonel (talk) 23:57, 21 May 2015 (UTC)[reply]

Update: DerekvG heeft ook wel zo'n t-shirt verdiend. De Kolonel (talk) 21:28, 23 May 2015 (UTC)[reply]

Wikinic 7 juni 2015 in Louveigné[edit]

This section has been removed. An user banned on nl.wikipedia for sockpuppet and other disruptive activities wanted to organize a picnic at fr.wikipedia, removed from this local project and without any endorsement from a trusted user known on Wikimedia projects. Furthermore, they is now banned from fr.wikipedia by a former steward with the comment « troll ».

What does a banned username at dutch wikipedia have to do with an event in Belgium? Also why are you accusing me in public to be the banned sockpuppet meta:Vandalism reports/BogaertB? You did not present any evidence. De Kolonel (talk) 00:26, 28 May 2015 (UTC) I'm sorry I donot speak french very well. Could you please translate this into english or dutch: Rappellons que lorsque nous avons organisé un pique-nique et un événement à Bruxelles par le passé, ce vandale : a menacé Esprit Fugace de venir la rejoindre, quand elle a confirmé sa venue, et ce, accompagné de menaces. Merci. De Kolonel (talk) 00:48, 28 May 2015 (UTC)[reply]
If this is needed to clarify, « ce vandale » = meta:Vandalism reports/BogaertB. --Dereckson (talk) 18:49, 28 May 2015 (UTC)[reply]

The wikinic is verplaatst naar Charleroi zie Wikinic zondag 7 juni 2015 in Charleroi De Kolonel (talk) 20:49, 29 May 2015 (UTC)[reply]

User:Kolonel Zeiksnor[edit]

Hi,

Would someone know who is Kolonel Zeiksnor?

We suspect this user could be a banned sockpuppet, see meta:Vandalism reports/BogaertB. --Dereckson (talk) 19:38, 26 May 2015 (UTC)[reply]

Hello, that is me. My former sockpuppet at fr wikipedia is Jos met zijn bromfiets. Welcome to Wikimedia Belgique Dereckson :) De Kolonel (talk) 19:42, 26 May 2015 (UTC)[reply]
Well, we're discussing about this issue on #wikimedia-stewards. People there, stewards and nl.wikipedia administrators along, are very suspicious on the capability of Kolonel Zeiksnor to organize an event. It could exist a risk for contributors to go to this event. --Dereckson (talk) 20:23, 26 May 2015 (UTC)[reply]
Removed degoratory and stalking comments. --Dereckson (talk) 21:42, 27 May 2015 (UTC)[reply]
Je pense que l'utiliseur Dereckson n'aime pas que le wiknic a Louveigné est au meme jour que le wicnic organise par lui a Charleroi.
Dereckson, why did you not simply ask me instead of trying to remove my announcement from fr wikipedia?
Your accusation I threatened Utilisatrice:Esprit Fugace (you posted a link on this Forum de la communauté) is false. I never threatened any user, I donot know her and have nothing to do with that.
I expect you to apologize user Dereckson! De Kolonel (talk) 17:57, 28 May 2015 (UTC)[reply]
To clarify, nobody has accused the user Kolonel Zeiksnor of having threatened an user. A checkuser request has been made to verify if the user Kolonel Zeiksnor connection information matches or not the connection information of the person who had such a pattern of abuse, including threatened other users, amongst them Esprit Fugace at a pique-nique. The fact both of them use pique-nique as opportunity for harassment or trollism is a pattern or a coincidence, this is to the CU to help to find elements about that. --Dereckson (talk) 18:46, 28 May 2015 (UTC)[reply]
You are not anwering the question user Dereckson. Why are you asking for a checkuser with ridiculous accusations and posting a link at this page instead of simply asking me?

You wrote: Raison de la demande : Désorganisation de l'encyclopédia par abus de faux-nez, intimidation d'événement Wikimedia irl. Tout commence par une remarque d'Ælfgar sur le canal IRC #wikipedia-fr qui s'étonne de cette très étrange section du bistro. Cela continue par un vandalisme de la page des pique-nique belges, où il insère son texte décrivant « l'événement » ([1]). Le nom du compte et les thèmes d'intérêts belges me font immédiatement penser à un vandale notoire. Rappellons que lorsque nous avons organisé un pique-nique et un événement à Bruxelles par le passé, ce vandale : a menacé Esprit Fugace de venir la rejoindre, quand elle a confirmé sa venue, et ce, accompagné de menaces ; a republié sur son blog privé une photo prise par M0tty et l'a accompagnée d'une note portant atteinte à la réputation des sujets photographiés. L'événement ici fait référence à un pique-nique et à des tombes (il s'avère qu'il s'agit d'un fort militaire, et d'un lieu de pélerinage avec sanctuaire de la vierge, non d'un cimetière)., c'est donc de la plus grande suspicion.

Why are you accusing me of harassment, threatening somebody and posting the link at this forum? In addition you write you only understand a very little dutch. Are you sure you know what you are talking about user Dereckson? De Kolonel (talk) 19:47, 28 May 2015 (UTC)[reply]

@Dereckson You have seen the result of the checkuser. Next time if you donot understand ask someone who does or mind your own bussiness ok? I expect you to apologize user Dereckson! De Kolonel (talk) 21:11, 30 May 2015 (UTC)[reply]

Mumble server[edit]

Hi,

User:Lionel Scheepmans offered to use Mumble to communicate more easily.

This is a good idea, as Mumble is open source, SSL encrypted and allows to participate.

Here the parameters of the server we can use:

  • Host: mumble.nasqueron.org (accessible both in IPv4 and IPv6)
  • Port: 64738 (this is the default port)
  • Password: (none, this is a public server)

Please register your SSL certificate on the server (right click on yourself then Register), so you can be added to the group @wikimedia, and as such, have moderation rights in the Wikimedia channel hierarchy. --Dereckson (talk) 22:50, 27 May 2015 (UTC)[reply]

Wikinic zondag 7 juni 2015 in Charleroi[edit]

Château de Monceau-sur-Sambre - 10.jpg

De bijeenkomst op 7 juni lijkt te zijn verplaatst naar Charleroi. 13 uur bij het kasteel van Monceau-sur-Sambre. Bezoekers uit Nederland blijven uiteraard welkom: Wiknic/2015/Lieux/Belgique/Charleroi.

De geschiedenis van de streek en het industriële erfgoed maken van Charleroi een ongewone bestemming. Charleroi is een bijzondere stad: het is de Waalse striphoofdstad en op de Werelderfgoedlijst van Unesco prijken de belfort of klokkentoren en de mijn in de voorstad Marcinelle. Op zondagmorgen is het stadscentrum één grote warenmarkt!

Wanneer u door de stad wandelt, komt u langs standbeelden van striphelden zoals Lucky Luke. Alle figuren komen uit de strips van Uitgeverij Dupuis. Van de striphelden uit deze 'stal' genieten we nog steeds: Robbedoes en Kwabbernoot, Guust Flater, Lucky Luke, de Smurfen, Bollie en Billie en Buck Dany.

Het kasteel van Monceau-sur-Sambre behoort al sinds de 17e en 18e eeuw toe tot een heerlijkheid. Het inkomgebouw bestaat uit een vierkante poort in barokke stijl uit de 17de eeuw. Het draagt aan weerszijden een vleugel die in de 18de eeuw werd aangepast en eindigt op een toren. Er is weinig bekend over de geschiedenis van Monceau-sur-Sambre van voor de 15e eeuw. Het werd vernietigd in 1554 en herbouwd na 1607.

Reizen met het ov vanuit Nederland[edit]

Vanaf Roosendaal naar Bruxelles Midi, vanaf daar naar Charleroi Sud. Reistijd ongeveer 3 uur en 10 minuten. Vanuit Maastricht naar Liège-Guillemins, vanaf daar naar Bruxelles Nord en overstappen op trein naar Charleroi Sud. Reistijd 2 uur en 45 minuten.

Bezoekers uit Nederland: verzamelen 12.30 uur bij de Wolfplex Hackerspace (Quai de Flandre 7) tegenover station Charleroi Sud. In Charleroi metro: 88, 89 (station "Moulin") of bus: 52 of 43 (halte "parc") of 89 halte "Moulin").

This message was NOT posted by the MediaWiki message delivery De Kolonel (talk) 20:29, 29 May 2015 (UTC)[reply]

Grant Wiki loves Art 2016[edit]

Er blijkt bij de foundation een verzoek ingediend voor de begroting van Wiki Loves Art 2016. Helaas zonder voorgaand overleg met de gemeenschap. Vragen, commentaar en verbeteringsvoorstellen zijn welkom op Grants talk:PEG/WM BE/Wiki Loves Art 2016 De Kolonel (talk) 18:33, 2 June 2015 (UTC)[reply]

Sinds wanneer gebruik jij de plurais majestatis? Sinds wanneer tekent 'de gemeenschap' met De Kolonel? Je hebt al drie maanden de tijd gehad om te reageren op de projet pagina van Wiki loves art 2016 ( bereikbaar via onze mainapge, en de grant request staat als sinds einde maart in draft op de grants page, Er is zelfs al meerdere keren gevraagd aan de gemeenschap om vrijwilligers om wiki loves art mee te organsieren ik meen dus dat 'de gemeenschap' (in casu jij) hebt genoeg tijd gehad om te reageren, suggesties te leveren opmerkingen te maken op 2 juni loop je dus al enkele maanden achter de feiten aan
Bovendien had je opmerkingen gemaakt op de gdraft grant page over het inzetten van een betaalde kracht, en had je gesuggereerd dat jij het werk gratis zou doen, en dus heb ik de bataald kracht uit het project gehaaald, ik nodig je dus uit om vanaf 1 juni 2015 tot 1 juni 2016, enkele halve dagen per week naar brussel te komen om in ons kantoor in de troonstraat 51 het werk onbetaald te komen doen , overigens ik hoop dat je de franse en engelse taal goed beheerst want het werk omvat "des pourparlers avec des institutions culturelles de grande renommée , ainsi que des rapportages écrites en langue française and reports in english for the foundation" wanneer kom je voor je eerste werkdag Kolonel ? --DerekvG (talk) 21:52, 2 June 2015 (UTC)[reply]
als ik het niet dacht , de Kolonel geeft niet thuis, hij is "commisjes gaan doen" om stroopwafels... gratis zal hij ze niet vinden vrees ik --DerekvG (talk) 14:24, 3 June 2015 (UTC)[reply]
Waar is meerdere keren aan vrijwilligers gevraagd wiki loves art mee te organiseren? De Kolonel (talk) 07:12, 4 June 2015 (UTC)[reply]
als je zelfs je eigen berichten niet meer leest, hoger op deze pagina dan ben je echt goed bezig, pak je stroopwafels ga ik je wikisage hoekje zitten mokken pruilen, wordt toch eens volwassen kerel ,
dat geneuzel in Loveigné van je zou sowieso vandaag verwijdert worden ook als dereckson het niet had gedaan en op de fr.wikipedia zou een waarschuwing verschenen zijn over een bogus event . je had NIETS georganiseerd er was niets, mensen zouden administratief aangheouden worden als ze naar luveigné waren gekomen. Ik hebje de kans gegeven iets nuttig te doen maar vermits je geen enkele nuttige bijdrage kunt leveren geef ik je de goeie raad om per onmiddellijk hier te stoppen, verdere reacties zullen verwijdt worden . --DerekvG (talk) 09:47, 4 June 2015 (UTC)[reply]